Fakta om Bodrum
Innbyggertall: Ca 131,000. I sesongen kommer det nærmere 720 000 turister hit. Mange tyrkere har også feriestedet sitt her. Reisetid (fly): Ca 4 timer.
Transfer: Ca 45 min - 1 time fra flyplassen til det første hotellet.
Strand: Mange av hotellene har sin egen private strand. Men det finnes også offentlige strender. På de offentlige strendene er det gratis solsenger og parasoller. Sandstrand med småstein. Servering av mat og drikke fra de private restaurantene. Ingen musikkstøy.
Fornøyelser: De største nattklubbene finnes inne i Bodrum by. Den mest kjente er Halikarnas. Flere barer og klubber også i Gumbet sentrum.
Shopping: Stort og kjent marked i Milas(50 km fra Bodrum) hver søndag, Hver tirsdag i Bodrum by. Her finnes et stort utvalg av frukt og grønt, tekstiler og lokal håndverk. Flere butikker i Bodrum by som selger originale varer.
Spise ute: Det finnes et stort utvalg av restauranter og barer.
Sport/Aktiviteter: Langs strendene finnes det tilbud om ulike vannsportaktiviteter, dykking og vannpark. Det er også muligheter for hestesafari, gokart og bowling.
Kommunikasjonsmuligheter: I Bodrum er det lett å komme seg rundt med lokale minibusser (Dolmus) og taxi. Det er også gode bussforbindelser til andre steder i Tyrkia.
Bank: Åpent alle hverdager 09:00-16:00.Flere minibanker både i Gumbet og i Bodrum.
Prisnivå: I butikk: 1 liter vann: ca 5 Nok, mineralvann på boks: ca 7,50 Nok.
På restaurant: Øl: ca 25 Nok, enkel lunsj: ca 70 Nok, enkel middag: ca 150 Nok
Tidsforskjell: + 1 time
Bevegelseshemmede: Kupert terreng, høye fortauskanter og nivåforskjeller.
Barnevennlighet: Rolige omgivelser og langrunn fin sandstrand. Vannpark i Gumbet sentrum rett ved siden av Royal Palm Beach Hotell.
Deturs servicekontor i Bodrum: Adnan Menderes Cad. M. Kaşif Ertekin Sk. No:3 Gümbet-Bodrum-MUĞLA
Tel : +90 252 319 25 00 Fax : +90 251 319 23 22
Avstander:
Bodrum - Flyplass:40 km
Gumbet - Flyplass:45 km
Bodrum - Gumbet: 4 km