El Kantaoui består av to parkbaner; Sea Course og Panorama.
Golfklubben tilbyr et fantastisk panorama av landskapet som brer seg fra middelhavet og opp til fjellene. Banene har et originalt konsept, en unik layout, høy kvalitet og kunstige sjøer. Klubben kan tilfredstille selv den kresene golfer!
Golfproffer kjenner godt til El Kantaoui Golf Club, siden banene har holdt Tunisian Open 4 ganger.
Banen har et flott klubbhus og en stilfull restaurant med deilig mat.
Sea Course:
Denne delen av banen svinger seg mellom villaer og gater for å ende opp ved kysten av middelhavet. Nyt havbrisen mellom golfslagene! Ved siste hullet er man tilbake ved klubbhuset igjen, og her har du muligheten til å imponere alle tilskuerene som sitter på restaurantens uteservering ved klubbhuset.
Panorama Course:
Denne banen begynner på samme måte som Sea Course. Den svinger seg mellom villaer og gater, for senere å klatre oppover fjellsiden. Hullet som tar deg opp bakken, avsluttes på en green som trolig må være en av de vanskeligste å putte på. Nøye planlegging er stikkordet her. Vel oppe på platået venter en helt fantastisk utsikt over Port El Kantaoui, med sin sjarmerende marina og de gnistrende hvite hotellene. På enkelte dager kan man til og med se deler av Sousse oppe fra høyden.
Oppe på høyden finnes noen enkle hull, men du kan ikke slappe av ennå. Snart kommer man til banens to avsluttende hull, som krever både konsentrasjon og mot. Utslaget ned mot klubbhuset, krever nøye planlegging. Mange har forsøkt å drive greenen her, og mange har også fått skuffende resultater. Det er lov å prøve seg, det koster bare en ball.
Bor du i Port El Kantaoui, er det kun en kort spasertur tilbake til hotellet når avslutningshullet er unnagjort.
Vi ønsker deg velkommen til El Kantaoui Golf Club!